Nieodpłatne konsultacje w Gliwicach - dni otwarte psychoterapii i coachingu

Kiedy i dla kogo psychoterapia? A kiedy coaching?

O pomocy psychoterapeutycznej i wsparciu przez coacha można mieć różne wyobrażenia - wyobrażenie istotne zwłaszcza wtedy, gdy poważnie myślicie o skorzystaniu z jednej z w/w form pomocy. Proponujemy bezpłatne spotkania, w czasie których jako profesjonaliści postaramy się odnieść do wyobrażonych i rzeczywistych cech psychoterapii, coachingu i pomocy psychologicznej. Poza tytułowymi pytaniami "Kiedy i dla kogo psychoterapia? Kiedy i dla kogo coaching?"

    Będziemy również zastanawiali się nad takimi kwestiami jak:
  • Po co jest psychoterapia?
  • W czym może mi pomóc coaching?
  • Co to znaczy, że potrzebuję psychologicznego wsparcia?
  • Czego oczekuję od osoby, do której zwracam się po pomoc?
  • Czego się w tym obawiam? Czego mogę się spodziewać w gabinecie?
Darmowe konsultacje psychoterapeuty i coacha.

Dr Maciej Świeży "Psychologia dla coachów". Po co coachowi teoria?

Związki pomiędzy głównymi nurtami psychologii a założeniami przyjmowanymi świadomie lub nieświadomie przez coachów

Dzięki uprzejmości ICF Śląsk miałem możliwość wzięcia udziału w warsztatach dr Macieja Świeżego na temat psychologii praktycznej stosowanej przez coachów. Jako praktykom coachingu zależy nam przede wszystkim na skuteczności narzędzi, więc czy nie wystarczy nam podejście oparte na dowodach? Kiedy nasza uwaga skupia się na sprawdzaniu skuteczności i wykorzystywaniu wyników badań? Czy w tym wszystkim jest jeszcze miejsce na teorię?
Tak! I jest to miejsce niezwykle istotne!
Teoria, również ta nie związana z konkretnymi narzędziami, kieruje naszym sposobem myślenia i strategiami, które stosujemy prowadząc procesy coachingowe. Z teorii psychologicznych korzystamy również wtedy, kiedy nie zdajemy sobie z tego sprawy. W czasie trwania warsztatów poddaliśmy refleksji ukryte założenia, które stoją za stosowanymi przez nas modelami coachingu.

Rola i znaczenie superwizji w coachingu

Praktykującego coacha refleksje na temat superwizji

Superwizja w coachingu raczkuje...! W Polsce mamy kilkanaście tysięcy wykształconych coachów, czyli takich, którzy skończyli studia na kierunku np. coaching i doradztwo filozoficzne, studia podyplomowe z coachingu, kursy akredytowane przez Izbę Coachingu, International Coach Federation, International Coaching Community, European Mentoring & Coaching Council i różne inne "zostań turbokołczem w weekend..." :) Niewielki procent w/w osób podejmuje próbę akredytacji - tak więc mamy około 650 coachów akredytowanych przez ICF, około 250 przez IC, i pewnie nie więcej niż po 100 akredytacji w ICC oraz EMCC. Czyli w skali całej Polski wymogom superwizji poddaje się około 1000-1100 profesjonalnych coachów. Czy regularnie? Nie wiem. Czy to dużo? Wydaje mi się, że nie...

Narzędzia i złote zasady coachingu według Macieja Bennewicza

Autorskie spotkanie z Maciejem Bennewiczem i Anną Prelewicz

8 listopada w katowickiej Pozytywnej Kawce miało miejsce spotkanie z Maciejem Bennewiczem i Anną Prelewicz, czyli teamem tworzącym i zarządzającym Bennewicz Instytut Kognitywistyki. Jak każde spotkanie z Maciejem, również i to "ryje beret" i "czochra czachę". Z jednej strony poszerza to co już wiem, o to, czego nawet nie tyle nie wiedziałem, ale nie dopuszczałem do siebie - że tak też mogę o tym myśleć. Z drugiej strony w prostych słowach daje przekaz "Chcesz coś robić lepiej? Po prostu rób to!"

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości z Izbą Coachingu

Czym jest Światowy Tydzień Przedsiębiorczości?

Śląski Oddział Izby Coachingu zaprasza na Światowy Tydzień Przedsiębiorczości - coaching i przywództwo

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku, obecnie w 170 krajach. Każdego roku w listopadzie organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i kampanie promocyjne z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-upów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki i wielu innych.

Sprawdź jakie bezpłatne wydarzenia organizuje Śląski Oddział Izby Cochingu w dniach od 12 do 15 listopada!

Izba Coachingu w Katowicach i Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2018