Narzędzia umożliwiające tworzenie rozwiązań. Izba Coachingu, DKC Opole.

Zastosowanie podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach w coachingu

Dyskusyjny klub coachingu - coaching w podejściu skoncentrowanym na rozwiązaniach. Izba Coachingu oddział Opole.

Oddział Opolski Izby Coachingu zaprasza na wiosenny Dyskusyjny Klub Coachingu w Opolu. Warsztat poprowadzi Mariusz Dłużak - v-ce dyrektor Śląskiego Oddziału Izby Coachingu, akredytowany coach Izby Coachingu, ACC ICF.

Narzędzia umożliwiające tworzenie rozwiązań

Czyli coaching w ujęciu terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach.

Dlaczego to jest warte zachodu?

  Kiedy Twój Klient stanie twarzą w twarz z trudną dla siebie sytuacją, pamiętaj, że warto aby:
 • określił zagadnienie, a następnie przeformułował problem w cel,
 • zdecydował, co chce zmienić,
 • spojrzał na cel jak na wyzwanie,
 • przypomniał sobie sytuację, w której poradził sobie z podobnym wyzwaniem,
 • zobaczył, że od momentu, kiedy problem się pojawił, do momentu w którym znajduje się teraz, poczynił już postępy i zrobił wiele rzeczy, jeśli chodzi o wdrożenie rozwiązania,
 • popatrzył na swoje mocne strony i dotychczasowe sukcesy.

Gdy skupimy się na rozwiązaniach, przestajemy zajmować się szukaniem przyczyn problemu i nie staramy się ich tak usilnie rozgryźć. Bardziej próbujemy zidentyfikować to, co działa i sformułować zasady, które spowodują, że będzie więcej dobrego działania. Podejście to pozwala wychwycić to co się sprawdza. Umożliwiają to specyficzne narzędzia stosowane w podejściu skoncentrowanym na rozwiązaniach, o których opowiem na Dyskusyjnym Klubie Coachingu.

  Warsztatowa forma spotkania gwarantuje Ci, że od razu wypróbujesz w/w narzędzi i podzielisz się refleksją zgodnie z filozofią centralną TSR:
 1. Jeśli się dowiesz co działa, rób tego więcej.
 2. Jeśli coś nie działa, nie rób tego więcej. Rób coś innego.
 3. Jeśli coś się nie zepsuło, nie naprawiaj tego.

Czego się nauczysz na coachingowych warsztatach?

Jak prowadzić wartościowe, coachingowe rozmowy korzystając z podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach.
Jak efektywnie stosować takie narzędzia jak - pytanie o cud, pytania o wyjątki, skalowanie progresu, autokomplementowanie, użyteczne znaczenia i użyteczne perspektywy.

Dla kogo spotkanie w Izbie Coachingu?

- Praktyków coachingu,
- Trenerów,
- Terapeutów,
- Psychologów,
- Osób zawodowo zajmujących się pomocą,
- Managerów,
- Osób z działów HR wspierających managerów.

Prowadzący szkolenie

Mariusz Dłużak - v-ce dyrektor Śląskiego Oddziału Izby Coachingu, akredytowany coach Izby Coachingu, ACC ICF, SPC IPRI, konsultant w terapiach krótkoterminowych RTZ i TSR, psycholog biznesu i mediator sądowy. Ukończył wiele szkoleń związanych z psychoterapią gestalt, psychoterapią poznawczo-behawioralną, treningiem umiejętności psychospołecznych oraz maindfulness. Konsultant metody MaxieDISC diagnozującej style zachowania ludzi, zespołów i organizacji oraz praktyk metody Points of You.

W obszarze biznesowym pracuje w sektorze MŚP, w którym każdy kryzys lub proces intensywnych zmian i transformacji po stronie firmy oddziałuje na przedsiębiorcę i jego życie prywatne. W sytuacji odwrotnej, w kryzysach czy zmianach w życiu prywatnym, trudności negatywnie wpływają na zarządzanie, planowanie i podejmowanie decyzji w organizacji.

W obszarze coachingu osobistego praca jest ukierunkowana na wspieranie pozytywnych zmian w życiu Klienta. U podstaw tego założenia leży przekonanie, że reorganizacja w jednych obszarach życia ma także pozytywny wpływ na inne jego sfery. Na przykład korzystne zmiany w życiu zawodowym mogą przyczynić się również do wzrostu zadowolenia w życiu osobistym.

Autor projektów dla biznesu: "Grupowy coaching przywództwa dla managerów, właścicieli firm, liderów stowarzyszeń" oraz "Grupowy coaching przedsiębiorczości metodą Action Learning dla osób planujących otworzyć własną firmę". Oraz projektów rozwojowych: cyklu warsztatów dla mężczyzn "Ministerstwo Męskości!", serii warsztatów dla par "Warsztaty otwarte dla par wszelkich bez wyjątku" i grupowej interwizji dla coachów.

Logistyka:
- koszt uczestnictwa - 50 zł
- bezpłatnie - członkowie Izby Coachingu i Klubu Izby Coachingu
- zapisy wyłącznie przez portal https://dkcopole.evenea.pl/
- liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń
- miejsce - Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu, ul. Augustyna Kośnego 72, sala 303.

* W przypadku rezygnacji z udziału wcześniej niż na tydzień przed dniem warsztatu zwracamy wpłatę z potrąceniem 10% (nie mniej niż 10 zł) opłaty manipulacyjnej. Przy rezygnacji mniej niż 7 dni przed warsztatem wpłata nie jest zwracana.

Zapraszamy!
- Organizator - Izba Coachingu Oddział Opolski
- Ewa Duda - Dyrektor Oddziału Opolskiego Izby Coachingu
- Mail do kontaktu - ewa.duda@ic.org.pl


#Coaching #Coach #TerapiaSkoncentrowananaRozwiązaniach #PodejścieSkoncentrowanenaRozwiązaniu #TSR #PSR #SFA #Psychologia #Psycholog #Opole #Opolskie

Coaching w podejściu terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach TSR. Dyskusyjny klub coachingu, Opolska Izba Coachingu w Opolu.